Mediální výstupy

24. 8. 2020

Sledujte volební kampaň kandidátů KSČM a jejich volební výstupy  

 Aktuálně - předvolební akce  byly dnem 29. září splněny a další se neplánují

10. 9. 2020

Západ opět prokázal, že umí státy rozvracet, ale nikoliv budovat

Jaký je váš názor na současnou situaci v Bělorusku?

7. 6. 2020

"Je zřejmé, že vztyčení Mariánského sloupu není jen samostatným aktem bez širokých náboženských, společenských a politických souvislostí. Nedávno kdosi vtipně napsal, že volba Hany Lipovské do Rady ČT vyhání z katolické církve bohabojného Miroslava Kalouska. Já jsem sice také katolík, ale je jasné, že v této církvi zůstat nemohu.

11. 5. 2020

Ruský prezident Vladimir Putin položil květiny u Věčného ohně a přednesl projev k ruskému národu. Již dříve ruský prezident oznámil odložení všech masových veřejných akcí, které byly plánovány na 75. výročí Dne vítězství.

15. 1. 2020

Europoslankyně Kateřina Konečná se domnívá, že EU je v mezinárodní politice velmi slabá a nedokáže se angažovat ani ve věcech, které mají pro ni značný význam. Aby si zvedla prestiž v zahraničí a podporu ve členských státech, EU musí splnit tyto domácí úkoly, jejichž autorkou je česká politička.

14. 9. 2019

Mluvčí čínské ambasády v České republice se v tiskovém prohlášení vyjádřil k tématu kulturní výměny mezi Čínou a Českou. Kromě jiného sdělil, že prvotní příčina je na příslušné straně České republiky.

30. 8. 2019

Vážené dámy a pánové

Milí přátelé, bratři a sestry

Scházíme se dnes v Bánské Bystrici, v samém centru Slovenského národního povstání, které patří mezi významné události československých dějin.

11. 8. 2019

Stát dočasně pozastavil povolení pro plošné použití jedu proti hrabošům. Debata odborníků má pokračovat v pondělí a mají se jí zúčastnit zástupci ministerstva životního prostředí, zemědělských nevládních organizací, ale například i ornitologů. Poté by se mělo rozhodnout, jak bude stát s výjimkou pro používání jedu dále nakládat.

6. 8. 2019

Skotové by vůbec poprvé od března 2017 hlasovali pro odtržení Skotska od Spojeného království. Vyplývá to z průzkumu v časopisu Holyrood, o kterém informoval web Politico.

8. 7. 2019

Parlament České republiky

POSLANECKÁ SNĚMOVNA

2019

8. volební období

653

USNESENÍ

Poslanecké sněmovny

z 30. schůze

ze dne 6. června 2019

24. 4. 2019

ROZHOVOR "Jako problém vnímám to, jaké zemědělství tím podporujeme – protože následkům necitlivého hospodaření s půdou a často i devastací krajiny pak neujdeme nikdo," říká ekonomka Ilona Švihlíková k politice zemědělských subvencí, které jsou v EU hojně rozšířeny. Švihlíková rovněž chválí současný růst mezd: "Přibližování přeci měl být jedním z cílů naší transformace, ne?

5. 3. 2019

Chceme spojovat společnost

Dnes startuje volební kampaň KSČM – Česká levice společně! do Evropského parlamentu. Mohla byste představit kandidátku, nebo přesněji, proč KSČM tentokrát nekandiduje vysloveně samostatně?

13. 3. 2018

Oslava proběhla ve Strakonicích 12.3. 2017. Podle spokojenosti návštěvníků usuzuji, že se akce líbila. Každá žena dostala kytičku s přáníčkem a poukázky na občerstvení. K dobré náladě zatančila skupina Čtyřlístek po vedením paní Motlové, k tanci a poslechu zahrála kapela ze Strakonice. Náš svátek obohatil svou návštěvou také ředitel okresní nemocnice Strakonice MUDr.

6. 3. 2018

6.3 2017 děvčata z LKŽ Strakonice navštívila okresní nemocnici ve Strakonicích a to přímo oddělení následné péče.

18. 2. 2018

Milé přítelkyně, vážení přátelé,

už dlouho jsem toto oslovení nepoužil, a bylo mi to líto. Stýskalo se mi po vás. Chtěl bych vám poděkovat za pozvání a chtěl bych vám říci, že jsem sem přijel z několika důvodů.

27. 12. 2017

Také o letošních Vánocích se v Praze a některých dalších městech republiky podávala rybí polévka. Primárně určená lidem bez domova. Novodobá tradice, která přes svůj ušlechtilý záměr ukazuje odvrácenou, nelidskou tvář dnešního společenského systému.

21. 12. 2017

Počítá s tím návrh připravený ministerstvem vnitra, dnes by se měla změnami zabývat vláda premiéra Andreje Babiše (ANO), aby mohly nabýt účinnosti k začátku příštího roku.

17. 12. 2017

Evropa není emancipovaná, nemá emancipovanou vlastní politickou linii, a to ji dál strhává do chaosu. Řekl to na sobotním 10. zasedání ÚV KSČM v Praze jeho předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. Tento chaos je podle něj patrný na i české politické scéně.

30. 11. 2017

Prohlášení Ústředního výboru ČSBS odsuzující spolek Država Morava a Slezko, z.s. Z prohlášení vyjímáme: ÚV ČSBS co nejrozhodněji odsuzuje snahu spolku Država Morava a Slezko, z.s. o návrat výrazu „árijský“ do českých a evropských slovníků. Podrobnosti níže.

Více zde: 

28. 11. 2017

»Místopředseda« Fiala

22. 11. 2017

Musím se ptát, proč se výzkumná agentura STEM ptá zrovna nevoličů na to, zda jsou spokojeni s výsledky voleb, když je vlastně ani nešli ovlivnit. Ze zveřejněných dat vyčteme, že 61 procent nevoličů je nespokojeno s výsledkem voleb. Co z toho vyplývá?

16. 11. 2017

Více než 20 tisíc delegátů 19. světového festivalu mládeže a studentstva, zastupujících více než 150 zemí, kteří se od 14. do 22. října 2017 sešli v ruském Soči pod heslem solidaritu a sociální spravedlnost, bojujeme proti imperialismu budujme budoucnost!,“ vydalo následující prohlášení:

Celé prohlášení zde

8. 11. 2017

O novinkách, které nastaly ve Vzdělávacím centru a knihovně Miloslava Ransdorfa, informovaly na tiskové konferenci v Praze výkonná ředitelka centra Helena Suchá a předsedkyně spolku Marie Krejčová.

19. 10. 2017

Úvodem: Předkládaná zpráva podává informaci o legislativních aktivitách poslaneckého klubu KSČM za 7. volební období Poslanecké sněmovny PČR.

11. 10. 2017

Memorandum o těžbě lithia, které minulý týden podepsal ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD) s australskou společností European Metals Holdings (EMH), chce KSČM zrušit. Novinářům to včera řekl předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

Stránky