Aktuality

27. 2. 2021

Místopředseda Poslaneckého klubu KSČM byl hlasování ve sněmovně, kde nebyl podle očekávání prodloužen nelegitimní nouzový stav, hostem Speciálu České televize. Odpovídal na otázky týkající se důvěry vládě a tvrdého lockdownu.

27. 2. 2021

K likvidaci počtu nemocničních lůžek v ČR dochází postupně od roku 2008. Celkem jich tak v letech 2008 – 2015 „zmizelo“ 14 720. To činí v procentuálním vyjádření pokles o 23,3 %. Zdroj: zdravotnické odbory, google.com/search?q. (zrušena lůžka v nemocnicích). Kdo vykonával funkci ministra zdravotnictví?

►2003-2009 Tomáš Julínek – ODS

26. 2. 2021

Myslíme neustále na pomoc občanům České republiky. Co jsme pomohli svými hlasy prosadit?

25. 2. 2021

 25. 2. 1948 – Vítězný únor – to byl veliký průlom, následovaný největším emancipačním skokem v našich dějinách. Jeho bilance za 41 let nemá srovnání v době ani před, ani po, resp. z hlediska dynamiky, svrchovanosti naší země. Došlo k sociálnímu vzestupu řady lidí a likvidaci chudoby. Dnešní doba to moc nechce uznat, má chatrnější bilanci.

24. 2. 2021

Před cca 5 lety jsem na zasedání ústředního výboru KSČM vystoupil v diskusi s příspěvkem, v němž jsem uvedl, že moci se v komunistické straně chopila po roce 1989 postupně skupina tradičních poslanců poslanecké sněmovny, která ovládla výkonný výbor strany.

22. 2. 2021

Zkrácení armádního rozpočtu To byla tvrdá podmínka od KSČM. Přes ní nejel vlak. Menšinová koalice ANO a ČSSD by jinak pohořela se schválením státního rozpočtu v Poslanecké sněmovně.

22. 2. 2021

"Vakcínu Sputnik V nepoužijeme bez schválení v EU", zdůrazňuje nejen předseda vlády Andrej Babiš. Nejde mi z principu o Sputnik V, ale o proces. Řekl snad premiér jedním dechem i to, že Česká republika není k tomuto úkonu svéprávná, že SÚKL není autorita a že český personál není dostatečně odborně vzdělán, tudíž že není kompetentní k této schvalovací proceduře? Tak to totiž musíme brát.

19. 2. 2021

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček byl ve středu hostem pořadu TV Barrandov Kauzy J. Soukupa. Diskutoval s moderátorem pořadu a zároveň generálním ředitelem TV Barrandov J. Soukupem o aktuální situaci na politické scéně i ve společnosti.

 

18. 2. 2021

Západní past Gm Putina aneb proč Rusko prodává energetické zdroje za fyzické zlato! Navzdory četným vítězným přenosům ve stylu Fox News a CNN se dnes ekonomika Západu v čele se Spojenými státy ocitla v Putinově pasti. Nikdo nevidí a nemůže najít možnosti osvobození, ze kterých na Západě nikdo nemůže najít. A čím více se Západ snaží dostat z této pasti, tím beznadějnější je jeho situace.

18. 2. 2021

Krachující skiareály objíždí „muži s kufříky“ a skupují je, slyšel poslanec KSČM a přední kritik vládního postupu boje s covidem Zdeněk Ondráček.

16. 2. 2021

Výkonný výbor ÚV KSČM se dnes na svém zasedání shodl na tom, že nedělní vyhlášení nouzového stavu vládou Andreje Babiše po dohodě s krajskými hejtmany je protiústavní.


Na podpoře novely rozpočtu však shoda nepanovala

14. 2. 2021

Jestli bude takový, že se narovnají nějaké nesmysly, tak je to dobré pro občany České republiky. Požadavky, s kterými šli hejtmani do jednání, jsou přesně ty, které chtěla KSČM. Některá opatření jsou nadbytečná a my jsme o nich dlouhodobě hovořili s tím, že bychom republiku konečně trošku rozvolnili.

Za chaos, který tady je, může především sociální demokracie.

14. 2. 2021

Místopředseda Poslaneckého klubu KSČM Leo Luzar reagoval v ČT na jednání vlády s hejtmany, které pokračuje v neděli. Na možném vyhlášení nouzového stavu k dohodě zatím nedošlo.

13. 2. 2021

S poslancem O. Veselým (ČSSD), a s předsedy poslaneckých klubů V. Válkem (TOP 09) a J. Michálkem (PIRÁTI) bude diskutovat o nových protiepidemických opatřeních, o zavřených okresech, o další strategii, o zodpovědnosti opozice a také třeba o tom, že prezident republiky M. Zeman neudělí řád T. G. Masaryka předsedovi Ústavního soudu ČR P. Rychetskému. 

12. 2. 2021

...Vyslovení nedůvěry vládě možná přijde na pořad dne, protože Zdeněk Ondráček ve svém projevu za klub KSČM zcela nečekaně pronesl:

11. 2. 2021

Stanovisko Poslaneckého klubu KSČM je NEPODPOŘIT prodloužení nouzového stavu..

11. 2. 2021

Na fb zatím čtyřicet dva komentářů a drtivá většina z nich vystoupení předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa podporuje. Nejenom, že podporuje, ale mnozí vyzývají k tvrdšímu a razantnějšímu postupu KSČM vůči Babišovi a jeho vládě.

11. 2. 2021

Na facebooku jsme viděli debatu paní Bobošíkové s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Paní Bobošíková I. Bartošovi položila první otázku: "Proč používáte vlajku Antify" ? Pan Bartoš odpověděl, že tato vlajka byla ve 30. letech symbolem lidí, kteří byli proti nacismu !

7. 2. 2021

Rázného odsouzení se dočkalo plenární rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS), kterým se pouhých osm měsíců před volbami zrušila část volebního zákona, od čtyřech ústavních soudců.

6. 2. 2021

Můj otec mi vždy říkával, že umění opravdového politika je včas odhadnout, kdy je na svém vrcholu, a umět se rozloučit se svou funkcí. Umění odejít včas tak patří mezi vlastnost odpovědných. Jsou ovšem někteří z nás, kteří to chápou jinak.

4. 2. 2021

KSČM nevidí důvod pro další prodloužení nouzového stavu. Vláda nesplnila předchozí podmínky KSČM pro jeho prodloužení, nové si tedy komunisté dávat nebudou a vláda s nimi nemůže počítat. Po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) to řekl předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

2. 2. 2021

Poslankyně Evropského parlamentu a místopředsedkyně ÚV KSČM Kateřina Konečná si myslí, že už KSČM nedá žádné podmínky pro další prodloužení nouzového stavu. Řekla to ve středu v pořadu České televize Interview ČT 24.

1. 2. 2021

Rusko úspěšně otestovalo situaci, kdy přesměruje veškerý internetový provoz pouze na místní servery a v podstatě jej odpojí od globálního internetu.

Stránky