Jak se také a především hlavně dělá politika. Komentář odhaluje ...

8. 8. 2020

Od senátora k miliardáři aneb Já na bráchu …

Alzheimercentrum v Jihlavě je zařízení, kde se nemocí COVID-19 nakazilo přibližně 60 lidí, šest jich zemřelo a další bojují o život. Mezi postiženými je i 20 zaměstnanců, což chod domova značně ztěžuje. Řešení situace se s iniciativou sobě vlastní chopil předseda Senátu Miloš Vystrčil a ejhle – už dva týdny v místě pomáhá armáda. Téměř dvacet vojáků se podílí na neodborných činnostech, přesunu klientů, roznosu jídla, úklidu a podobně, jejich práce je jistě užitečná.  Jenže…

Vlastníkem zařízení je známý miliardář Pavel Hubáček, jeden z nejbohatších lidí v České republice, jehož soukromý majetek je odhadován na 10 miliard korun.

Je bezplatná pomoc armády v tomto případě opravdu nezbytná?

Tím spíš, že jihlavské centrum je součástí sítě čtrnácti zařízení téhož majitele napříč republikou, takže by dostatek personálu neměl být problémem. Navíc jde o podnik opravdu exkluzivní, což je zřejmé i z poplatku za lůžko, který se pohybuje od 20 do 25 tisíc měsíčně. Jistě, zařízení zajišťuje vojákům částečně stravu, ale armáda, tedy stát a daňoví poplatníci hradí ubytování, diety, dopravu a ochranné pomůcky.

Není to tak dlouho, kdy Kraj Vysočina naléhavě žádal ministerstvo obrany o pomoc v domově se zvláštním určením v Břevnici, krajském zařízení, kde byla situace mnohem naléhavější. Armáda odmítla z kapacitních důvodů, nakonec se obětavě zapojili hasiči.

Předseda Senátu tvrdí, že neměl nejmenší tušení, kdo je vlastníkem centra. A nejspíš ani neví, že senátní volby na Jihlavsku, kde bude obhajovat mandát, proběhnou už za dva roky…

Helena VRZALOVÁ, předsedkyně Ústřední rozhodčí komise KSČM

.......................................

Komentář levicového příznivce jehož identitu admin zná:

Můj komentář: Jasný, stručný článek k věci. Vzpomněl jsem si na pana Půtu, současného hejtmana Libereckého kraje a bývalého předsedy strany Starostů. Do sedla politiky a kraje a ho vynesla velká povodeň v roce 2010. Tehdy byl akční (a akční je i dnes). Sehnat peníze nebyl pro tohoto obdivovatele knížete Švarcenegra problém a Hrádek nad Nisou, kde starostoval ve městě, mu leží u nohou. Od té doby, co se vyšvihl, kromě skutků hejtmanských, tropí i skutky jednoznačně kriminální. O nich se nemluví a není vůle o nich mluvit, natož je řešit a Půtu posadit tam, kam patří – do kriminálu.

Jenom si nedovedu představit, kdyby tenkrát při povodních – i já jsem při nich v Bílém Kostele pomáhal – starostoval v Hrádku komunista. Tak by mu sotva kdo dal korunu, i kdyby se mu lidi v Nise před očima topili. Zato následná propaganda…

Autor: 
Helena VRZALOVÁ, předsedkyně Ústřední rozhodčí komise KSČM, komentář: zas
Zdroj: 
ihalo.cz