V Bělorusku se budou konat dne 9. srpna 2020 prezidentské volby. Předvolební kampaň tam vstoupila do horké fáze. Zdá se, že se tam připavoval scenář obdobný ukrajinskému Majdanu z roku 2014, kdy tam došlo ke státnímu převratu za pomoci ozbrojených bojůvek.
Bělorusko je jeden z bývalých států Svazu sovětských socialistický republik (SSSR), kde neproběhla privatizace národního majetku a kde je prezidentem již 26 let Alexandr Lukašenko. Země si vede ekonomicky celkem slušně, v zemi je pořádek, země se modernizuje. Ostatní republiky bývalého SSSR na něj hledí s uznáním.
Z toho důvodu je Lukašenko označován západem za diktátora. Proti jeho osobě a proti Bělorusku jsou západem vyhlašované různé sankce. V současné době neprobíhají zrovna idilické vztahy také s Ruskou federací. Ruští prozápadní liberálové nemají Lukašenka rádi. Nicméně Bělorusko je oporou Ruské federace směrem na západ od Moskvy.
Ve středu, dne 29.7.2020 se v Bělorusku politická situace vyhrotila. Bezpečnostní služby Běloruska zatkli dvanáct dní před prezidentskými volbami skupinu 32 mužů s ruskými cestovními doklady, na jejichž podivné chování upozornili policii sami občané Běloruska. Tato skupina se skládala z urostlých mladých mužů, kteří se chovali organizovaně jako vojáci. Večer v lázeňském městě nechodili za děvčaty, nechodili tančit v lázních, nepili alkohol, zdržovali se pohromadě, nikoho k sobě nepouštěli.
Bezpečnostní složky Běloruska je nějaký čas sledovaly a skrytě prolustrovaly některé z nich a zjistili, že jsou to bojovníci, z nichž někteří bojovali ve válečném konfliktu na Donbase podle fotografií, jiní v Čečně a jinde.
Kdo do Běloruska toto skupinu bojovníků z Ruské federace poslal se zatím neví. Běloruská vláda má za to, že měli za úkol zorganizovat pouliční výtržnosti před volbami a vytvořit v období voleb revoluční situaci, která by pohnula masami voličů proti prezidentu Lukašenkovi, který znovu kandiduje.
Prezident Lukašenko na základě zpráv od policie svolal okamžitě Bezpečností radu státu a silové složky Běloruska byly uvedeny do zvýšené bojové pohotovosti.
Bělorusko požádalo Ruskou federaci o informace, co je to za lidi a kdo je poslal před volbami Běloruska a s jakým cílem?
Západní svět po zatčení těchto lidí začal útočit na Lukašenka, že je to diktátor, že se jedná o policejní zvůli a podobné řeči, které známe z mnoha zemí, kde již proběhla barevná revoluce.
Představitel komunistické strany Ruské federace, kde je předsedou Genadij Zjuganov situaci v Bělorusku pozorně sleduje a píše o ní na webu této strany (www.kprf.ru).
Uvádí, že tiskový mluvčí prezidenta Putina, Dmitrij Peskov slovně vyhrožoval Bělorusku v této souvislosti, a na adresu prezidenta Lukašenku uvedl, že překročil červenou linii. Ale nakonec se musel stáhnout, protože některé politické strany Ruska na něj slovně zaútočily, především komunisté z KPRF, které považují Bělorusko za bratrský stát a národ!
Síly, které v Rusku podporují Bělorusko vyčítají prezidentu Putinovi, že nechal západ udělat na Ukrajině státní převrat, že Putin opustil Donbas, že pustil Arménii a nyní Bělorusko! Tzn. že situace v Bělorusku se dotýká i nejvyšších pater ruské státní politiky!
Vypadá to, že prezidentu Lukašenkovi se podařilo před prezidentskými volbami překazit připravovanou silovou variantu státního převratu pomocí vyprovokovaných pouličních nepokojů a bojůvek, jako tomu bylo na Ukrajině. Běloruská vláda uvádí, že na jejím území se nyní nachází několik stovek zahraničních bojovníků a revolucionářů.
V této fázi, po zatčení a odhalení této skupiny se rozhořela v Bělorusku informační válka! Obrovský boj prostřednictvím medií o mozky obyčejných lidí.
Na straně vlády jsou celostátní veřejnoprávní media a rozhodující tisk. Na straně revolucionářů internet, sociální sítě a podpora ze zahraničí.
Videa, která produkují revolucionáři na internetu mají stejný rukopis, jako ve všech zemích, kde v posledních letech proběhla barevná revoluce. Video 10 až 20 minut. Mladý reportér jej provází slovně, v klíčových momentech jsou vkládány do jeho proslovu krátké videospoty s cílem zapůsobit na emoce lidí.
Kandidátku Světlanu Tichonovskou představuje jako mladou, politicky nezkušenou, obyčejnou, ale statečnou ženu, která chce jenom spravedlnost a myslí to s Běloruskem jenom dobře. Představuje její politický program, který chce realizovat. Vrátit zpět v platnost Ústavu Běloruska z roku 1994. Vyhlásit nové čestné parlamentní volby, tzn. rozpusit současný parlament. Vytvořit novou nezávislou centrální volební komisi. Kontrolovat volební proces, dát všude průsvitné volební urny, videokamery ve volebních místnostech atd. Jsou tam vložena i videa z pouličních mítinků, kde je hodně lidí a především mladých lidí, kde ona vystupuje. Video v podstatě říká: "to ona má podporu většiny národa, podporu obyčejných lidí!"
Pokud jde o Lukašenka, ten je zase ve videospotech prezentován jen v přítomnosti „papalášů“ v tmavých společenských oblecích, nebo s lidmi v uniformě policie, či uniformě armády (silové složky a brutalita režimu). A pak se tam uvádí, že Lukašenko se opírá o důchodce (o staré lidi). Nejsou tam ukázané důchodkyně ve věku 70 let. Ale rovnou 80 a více let!
No a pak je tam pár krátkých prohlášení vybraných lidí na ulici, jakoby náhodou zastavených. Jedním z nich je vysokoškolský student se sluchátky na krku – který "jasně" je pro změnu režimu. Paní která se modlí za změnu režimu, a další rozvoj Běloruska, doslova touží po změně. A paní, které je všechno jasné, že je v Bělorusku všechno, ale úplně všechno špatně a že se tak nedá dále žít! Video je udělané na 100% profesionálně a muselo to nějaký čas trvat jej vyrobit, včetně získání a vložení různých videospotů.
Ve finále všichni tito lidé ve videu podporují mladou vzdělanou ženu Světlanu Tichonovskou, která stojí ve volbách proti Lukašenkovi!
Prakticky se jedná o slovenský scénář s Čaputovou? Tehdy na dotaz medií k její volbě prezidentkou prohlásil bývalý premiér Slovenska Vladimír Mečiar toto: "Nebudu se k ní vyjadřovat, protože já ji neznám. A koho neznám, od toho očekávám všechno. Ale zajímají mě ty síly, které dokázaly z neznámé ženy v domácnosti udělat během pěti měsíců prezidentku Slovenské republiky. Zajímají mě ty síly, jejichž je Čaputová produktem, a kam se snaží směrovat Slovensko!"
Psali jsme o tom v roce 2019 v jednom našem zajímavém článku. Odkaz na něj je níže:
https://plkr.kscm.cz/cs/aktualne/aktuality/v-praze-nyni-udajne-pusobi-sk...
Obdobně jsme zachytili informaci a zveřejnili na našem webu zprávu v roce 2019, že skupina investorů hledá v Praze a v České republice vhodnou kandidátku na prezidentku ČR. To znamená, že Českou republiku to čeká za pár let, až se tady bude volit nový prezident. Určitě jedním z hlavních kandidátů bude hezká mladá žena, o které se toho do té doby moc nevědělo. Protože i tady mají investoři své zájmy!
Zrovna tak v Bělorusku. Tato mladá paní se objevila na scéně až v posledních dnech před registrací kandidátů. Bude to zajímavý zápas. Má za sebou bohaté investory, podporu západních států, vyzkoušené a jistě dobře pro Bělorusko připravené předvolební marketingové technologie z jiných států, pouliční bojovníky a internetová media.
Situaci budeme dále sledovat. Revolucionáři v Bělorusku už dnes tvrdí: „Lukašenko už prohál!“
Uvidíme.