T. Okamura o roli médií a rozdělené společnosti

4. 2. 2018

Média říkají, že je rozdělená společnost, ale společnost rozdělila právě média a různí elitáři a už to dělají několik let.

Nemíní respektovat demokratickou diskusi, názorovou pluralitu a každý, kdo má jiný názor, než je probruselský, eurofederalistický, kdo náhodou řekne, že má vlastenecké cítění, je okamžitě onálepkován jako fašista, xenofob, nepřítel, populista a málem zločinec. Je to doslova fašizující tendence.

Místo toho, aby média vyzývala k tomu, abychom se učili diskutovat, a brala to, že spolu můžeme diskutovat, jako kladný rys na rozdíl od období do roku 1989, vše hrotí, rozdělují, nenávidí se, škodí si, dělají naschvály.

Já jsem čistým plátcem daní, nikdy jsem nic po státu nechtěl, nikdy jsem nic neukradl, nikdy nebyl za nic obviněn a odsouzen a média ze mě udělali málem v uvozovkách zločince. Jen proto, že prosazuji přímou demokracii, jsem protiimigrační, protiislámský a jen proto, že mám jiný názor. Nic jsem nikomu neudělal, naopak jsem spoustě lidem pomohl. A některá média i někteří lidé mi ještě nadávají. Já to přežiju. Ale je otřesné, kam média a některé elity dostaly společnost. Já bych chtěl vyzvat všechny, abychom se neosočovali jen proto, že máme jiný názor. Jen štvát někoho proti druhému? Já vím, že to má pak větší čtenost. Ale nikomu to ve finále nepomůže. Společnost se stává čím dál více studenou, laxní vůči sobě a nebude se nám tu žít dobře. Rozdělení společnosti? To neudělali běžní pracující lidé, ale elity a média, protože ztratily schopnost se respektovat. A není to dobrý trend. Jednotlivci to nezvrátí. Opět to musejí velká mainstreamová média udělat a měla by o tom začít mluvit a společnost sjednocovat. Já se o to snažím.
Chtěl bych, abychom všichni společně mohli spolu mluvit. Ne abychom se nenáviděli kvůli názoru. A to jsem viděl i v prezidentské volbě. Rozdělilo to lidi na pracovišti, známé i přátele. Média a elity nastavily takovou atmosféru, jako by byl někdo vyvrhel a jiný ne, jen proto, že má jiný názor. 

Zdroj, výběr:  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pane-prezidente-mam-pros...

Autor: 
Daniela Černá
Zdroj: 
Parlamentní listy 4.2.2018