Aktuálně

7. 6. 2023

V dubnu letošního roku, mne oslovila organizace tělesně postižených občanů Život naplno a bez bariér, z.s., a požádali mne vzhledem k jejich obavám, že po snížené valorizaci důchodů nebudou mít ani na potřebné léky nebo kompenzační pomůcky či další potřebné věci, abych jejich jménem podal ústavní stížnost na tento zákon (č. 71/2023 Sb.) Nebudu čtenáře zatěžovat ústavně právní argumentac

6. 6. 2023

Zaměstnanci zapláčou nad výdělkem, kapsy si namastí zbrojní průmysl

6. 6. 2023

V sobotu 4. června proběhlo v budově ÚV KSČM v Praze setkání nově přijatých členů a členek KSČM. Ti měli během dne možnost setkat se s představiteli vedení strany včetně předsedkyně Kateřiny Konečné, dozvědět se více o historii komunistického hnutí i fungování a programových cílech KSČM.

6. 6. 2023
Ve středu se bude volit nový generální ředitel ČT.
5. 6. 2023

Nový videorozhovor s premiérou v neděli 4. června ve 20.00 přinesl debatu o dnešních babičkách. Ale zmínka bude i dědečcích. Hosty ve studiu JčTEĎ.cz-TV budou předsedkyně Krajské rady seniorů Jihočeského kraje Alena Nohavová a místostarostka města Tábora Lenka Horejsková. Prozradí vše o premiérovém jihočeském ročníku soutěže Babička roku, jehož finále bude hostit Tábor.

1. 6. 2023

Současný asociální přístup vládní koalice k důchodcům je více než alarmující. Pod záminkou boje proti enormně vysokému schodku státního rozpočtu, který vláda není schopna naplnit, představila svůj plán, tzv. konsolidační balíček založený na ožebračováni občanů.

30. 5. 2023

Komunisté společně se zástupci dalších levicových sil dnes na Malostranském náměstí v Praze protestovali proti podpisu tzv. obranné smlouvy mezi USA a Českou republikou, kterou minulý týden signovala v Pentagonu coby vládní zmocněnkyně ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Slyšeli je právě jednající poslanci?

30. 5. 2023

 Milion Čechů v chudobě, ale hlavně že jsou desítky miliard do zbrojení

29. 5. 2023

ZEVO je zkratka pro Zařízení pro Energetické využívání Odpadů. Není to klasická spalovna, kde se odpady pouze likvidují, v ZEVO se odpad přeměňuje v ELEKTRICKOU ENRGII A TEPLO.

28. 5. 2023

Mladí lidé v Číně drží prst na tepu doby, ať už jde o vzdělávání, technologie nebo vztah k životnímu prostředí. Jaké jsou trendy, se na vlastní oči přesvědčil Ludvík Šulda, který přijal pozvání na konferenci „Most budoucnosti“ pořádanou Všečínskou federací mládeže. Povídali jsme si o politice, zajímavých památkách i o zkušenostech s ne/řízením autonomních automobilů.

Stránky