Na Dni tisku, rozhlasu a televize zaznělo: Lidé, čtěte! A čtěte Haló noviny

22. 9. 2019

V sobotu 21. září se u příležitosti 99 let od vydání prvního čísla Rudého práva uskutečnila akce Den tisku, a to historicky poprvé přímo v sídle ÚV KSČM - Komunistická strana Čech a Moravy v Praze. Připomněli jsme si především důležitost přístupu k informacím, které nám mainstreamová média často nepředkládají a je možné se k nim dostat jen prostřednictvím nezávislé žurnalistiky.

Děkujeme KSČM Praha a redakci halonoviny.cz za pomoc při přípravě i realizaci akce. Děkujeme všem účastníkům z řad veřejnosti, kteří za námi přijeli ze všech koutů republiky (Karlovy Vary, Kutná Hora, Chomutov, Most a dalších) a vytvořili skvělou atmosféru. Děkujeme všem spřáteleným organizacím, které během dne představily svou činnost - díky soudruhům z Komunistický svaz mládeže (KSM), Společnosti Česko - kubánského přátelství, redakci periodika Dialog, Klubu společenských věd, Slovanskému výboru, Klubu českého pohraničí a dalším. Děkujeme poslancům za KSČM Stanislavu Grospičovi a Jiri Dolejs, prvnímu místopředsedovi ÚV KSČM Petru Šimůnkovi, šéfredaktorovi Haló novin Petru Kojzarovi a předsedkyni KV KSČM Praha Marta Semelová za povzbudivá vystoupení. Moc děkujeme Duo Regent za hudební vystoupení. Připomínáme výzvu k přispění na Památník obětem kapitalismu viz www.obetikapitalismu.cz

A především připomínáme, že Haló noviny jsou jediný tištěný deník, za kterým nestojí nadnárodní kapitál a opakujeme parafrázi Fučíkova výroku: lidé, čtěte! A čtěte Haló noviny. Bez vás nebude možno žádný levicový deník vydávat.

Zdroj: 
fb KSČM

Fotogalerie