Všem komunistům před prezidentskými volbami

26. 4. 2022

Soudružky a soudruzi,

strana jde jinak, než minule, i do prezidentských voleb. Tentokrát kandidujeme sami. ÚV KSČM tím pověřil mne. S návrhem přišla Kateřina Konečná. Opřela ho o silné argumenty. Sdílí je většina strany. Takovou důvěru nelze zklamat. Vykonám pro to maximum.

Podpora sílí i za hranicemi naší členské základny. Cestu k voličům mi klestí i aktivisté jiných stran a hnutí. Slibně se vyvíjí spolupráce s desítkami osobností, oponujících lži a nenávistí. Bereme si slovo ze stejných tribun i společnými výzvami. Ve sdružení za obnovu suverenity (www.kudyzkrize.cz) pracujeme i na východisku z polistopadové pasti. Rozhovory na „TV Petr Bureš“ prošla už skoro stovka renomovaných expertů. Jednou týdně tam lidé zpovídají mne. Pořady mívají i statisíce diváků. S Petrem, komunistou ze Štětí, je vysíláme na koleně. Náš „fanklub“ na YouTube se blíží 30 tisícům. Takové zázemí tam nemá jediný z politických soupeřů.  

Vládnou nám žalostní kazisvěti. Okupovali všechny mocenské páky. Ženou nás do pohrom, nevídaných po řadu generací. Ohrozí milióny spoluobčanů. Sami tu zkázu neodvrátíme. Dokáže to jen podstatně širší opozice. Pouze blok většiny kritických nálad a vůle po civilizované alternativě. Program, mířící k jádru věci, získá jen za naší aktivní účasti. Jedině tak se silou, měnící svou zemi k lepšímu, staneme znovu my sami.     

To proto se i můj mandát liší od letitých zvyklostí. Cílem je oslovit mnohem širší veřejnost, než jaká dnes volí KSČM. Jako „kandidát českých vlastenců“, a ne pod stranickou hlavičkou. Jménem národních zájmů, jejichž prohry už vnímá jako hrozbu společenská většina. Právě tak lze všem, kdo nás chtějí vytlačit z politické scény, srážet hřebínek i tam, kde se neprávem cítí na koni. Dvojnásob pod mračny cenzury i kriminalizaci všeho, co kazisvěty usvědčuje ze lhaní i hazardů s našimi osudy.   

Většina komunistů zvolený postup plně podporuje. Rád bych jim za to upřímně poděkoval. Čelem se obracím i k soudruhům, neskrývajícím určité pochybnosti. Má příslušnost ke KSČM je notoricky známá. Před voliči ji nezatloukám ani teď. Jako komunistu mne prezentují i média. Hlas, razící její vůli nadoraz, však postrádá celá vlastenecká scéna. Vezme ho za svůj tím snáz, zazní-li jejím jménem i očima. Není snad celá pravda o všem, co bere útokem už i národní zájem, právě „rodinným stříbrem“ nás, marxistů? Proč nemá dosáhnout i tam, kde byla dosud bez šance? A prorážet cestu k novým spojencům i přívržencům?

„Bratříčkování s nácky“ v tom hledají jen zlé jazyky. Cílem je renesance našeho vlivu, vytlačující i skutečné nácky. Pojďme tou cestou vyrazit silami celé strany! Sám k tomu s mandátem, schváleným ÚV KSČM, mohu přispět hlavně v televizních a rozhlasových soubojích v předvečer prezidentských voleb. Pozvou mne tam, jen bude-li na peticích opravňujících kandidovat, aspoň 50 tisíc podpisů. Sbírá je i řada bezpartijních, ba členů jiných stran. Výsledek však bude záviset hlavně na nás, komunistech. Desítky tisíc členů máme i dnes. Tím snáz bychom měli obstát i v této zkoušce akceschopnosti. Zvládneme-li to, slibuji, že našim soupeřům nic nedaruji i Vaším jménem.

Není to jednosměrná ulice. Jasný závazek platí i z mé strany. Všude tam, kde se to podaří sladit, přijedu podpořit naše kandidáty v komunálních i senátních volbách.

Všechny komunisty Čech a Moravy srdečně zdraví

Autor: 
Josef Skála, kandidát na prezidenta
Zdroj: 
Vlastní