Filip: Pan Prymula měl jasno, kam má ministerstvo směřovat, a ministr zdravotnictví se mi s jasným plánem nikdy nejevil

26. 5. 2020

Vláda jednomyslně schválila pozici vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví, kterou bude zastávat dosavadní náměstek ministra zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Po jednání vlády to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) s tím, že půjde o post vědecko-výzkumný, který se nebude krýt s kompetencemi ve zdravotnictví. Na ministerstvu Prymula skončí do konce týdne.

V pondělí ráno Prymula, který byl dosud zodpovědný za vedení projektu chytré karantény, Českému rozhlasu řekl, že počítá s přechodem pod Úřad vlády ČR od 1. června. „Dominantně se budu věnovat vědě, zůstal bych i v klinickém týmu. Neměl bych zodpovědnost za chytrou karanténu, která by přešla pod hlavní hygieničku,“ popsal pro Český rozhlas Plus Prymula své představy další kariéry.

Podle KSČM, která vládu toleruje, bude spolupráce Adama Vojtěcha s jeho dosavadním náměstkem horší neždosud. „Pan Prymula měl jasno, kam má ministerstvo směřovat, a ministr zdravotnictví se mi s jasným plánem nikdy nejevil,“ uvedl pro Českou televizi předseda KSČM Vojtěch Filip.

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM