OV KSČM Strakonice

naše sídlo

Okresní výbor   K S Č M

Spojařů 1273, 386 01 Strakonice

předseda Václav Smeták

Úřední hodiny:

Po: 7:30-16:30

ÚT: 9:00-15:00

ST: 7:30-16:30

Čt:  7:30-16:30

Pá: 7:30-10:30

Kontakty:

tel.: +420 383 324 528

fax: +420 383 324 523

email: ov.strakonice@kscm.cz 

NAVRCHOLU.cz

Jižní Čechy - počasí

STRAKONICE KSCMZ médií

Z médií

ČSSD je demokratická strana, která nectí demokratické principy

ČSSD je demokratická strana, která nectí demokratické principy (16.6.2017)

Nedávný sjezd ČSSD přijal dokumenty na další období a zvolil vedení ČSSD. Sjeli se delegáti z celé České republiky, diskutovali, tvořili a volili. Vůle byla naplněna. Všichni se rozjeli domů připraveni společně s novým vedením připravit volební kampaň a poprat se o hlasy voličů.

 Jak je však u sociálních demokratů zvykem, demokracie nedemokracie, rozhodnutí nerozhodnutí, nic nectíme. Tentokrát nevyběhli jen s voliči a sympatizanty, ale i s vlastními členy. Od kdy je úzké vedení strany víc než sjezd? To nemají demokraté stanovy? Pravidla hry platí jen pro některé? A tak Sobotkovo vedení ignorovalo vůli vlastních členů a vykašlalo se na usnesení sjezdu. A zvolilo do vedení tři krále.

 

Jak to asi dopadne s volebním programem, když nectí své vlastní zásady? ČSSD nikdy levicí nebyla, dokonce už není ani v politickém středu, a tak se zákonitě musí začít bát o své voliče ODS a TOP 09. Že nevěříte? Malá ukázka:

 

- ČSSD je pro zavedení eura;

 

- místo toho, aby šly peníze na vědu výzkum, školy a nemocnice, tak  ČSSD chce plnit závazky na zbrojení v rámci NATO;

 

- zradila skutečnou levici v boji proti církevním restitucím. Díky ČSSD je vydaný majetek státu už pevně v rukách katolické církve, ale ve Vatikánu, to už Češi nikdy nedostanou zpět. Třešničkou na dortu je skutečnost, že stát vydal i mnoho kulturních památek, o které se musí stát starat dál, i když je v majetku církve;

 

- ČSSD bezhlavě přijímá různá nařízení a regulace z EU, která výrazně zasahují do života nás obyčejných lidí;

 

- za vlád ČSSD se podstatně zprivatizoval průmysl. Dali jsme Němcům za hubičku Škodu Mladou Boleslav, Škodu Plzeň. Zničili jsme ČKD a vůbec - byl by to seznam nevím kam, zprivatizovali OKD a prodali byty horníků.

 

Opravdový chlap, když potřebuje něco udělat, tak si vyhrne rukávy a prostě to udělá. Sociální demokrat si možná ještě vyhrne rukávy, ale místo poctivé práce provede personální změny. A tak jedinou jistotou je nejistota, co ČSSD ještě do voleb provede.

 

Petr ŠIMŮNEK, první místopředseda ÚV KSČM

autor: P.Š.
zdroj: http://www.halonoviny.cz/articles/view/45694566
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena